SON DAKİKA

iOS 11.3 güncellemesi yayında! Yeni neler var?

iOS 11.3 güncellemesi az önce sessiz sedasız Apple tarafından iPhone ve iPad kullanıcıları için yayınlandı. iOS 11.3 güncellemesi ile birlikte pek çok güvenlik açığı kapatılırken, kullanıcılara bir dizi yenilikler de sunuldu. İşte iOS 11.3 güncellemesi ve beraberinde gelen yeni özellikler…

Bu haber 29 Mart 2018 - 18:22 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

iOS 11.3 güncellemesi Apple tarafından bu akşam saatlerinde yayınlandı. Güncelleme ile birlikte bir süredir beklenen bazı güvenlik sorunları ortadan kalkarken, bir dizi yeni özellik de iPhone ve iPad’lere sunuldu. İşte iOS 11.3 güncellemesi ile gelen yeni özellikler: Bir süre önce ortaya çıkan iPhone batarya skandalının ardından, Apple cihazlarına yeni bir ayar seçeneği getirmeye karar verdi. Artık mobil cihazınızda Ayarlar > Batarya menüsüne girdiğinizde, pilinizin aşınma oranını görebileceksiniz. Ayrıca cihazın pili iyi durumda değilse, bataryayı değiştirmeniz için uyarı alacaksınız. Bu özellik iPhone 6 ve üstü modellerde geçerli olacak.

Kullanıcılar cihazlarından maksimum performansı alabilmek için güç yönetimi özelliğini istedikleri gibi aktif veya pasif hale getirebilecekler. Bu özellik Ayarlar > Batarya bölümünde ulaşılabilir olacak. Özellik iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE ve iPhone 7 modellerinde geçerli olacak.

ARKit 1.5 geliştiricilere açılacak. ARKit sayesinde duvar, kapı ve diğer yüzeylere sanal objeler yerleştirilebilecek. Ayrıca harita editörü sayesinde yüzeylerin yapısı çok daha iyi bir şekilde okunabilecek.

Yeni Sağlık Kayıtları özelliği Sağlık uygulaması içine eklenecek. Bu özellik hastaneler, klinikler ve Sağlık uygulamasının kendisinde bulunan kayıtları bir araya getirecek ve organize edecek. Servis şifre korumalı olacak.

ios 11 3 guncellemesi yayinda yeni neler var 0 - Turkcell 1,9 milyar liralık temettü dağıtacak

4 yeni Animoji karakteri eklenecek. Bu karakterler; aslan, ayı, ejderha ve kafatası

Müzik klipleri Apple Music’e eklenecek. Kullanıcılar bu klipleri izlerken hiçbir şekilde reklamlar tarafından rahatsız edilmeyecekler.

Business Chat özelliği beta olacak eklenecek.

Gelişmiş Mobil Konum özelliği sayesinde kullanıcının konumu kolaylıkla acil servislere gönderilebilecek. Elbette bulunduğunuz bölgenin özelliği desteklemesi gerekiyor.

HomeKit yazılım yetkisi sayesinde, geliştiricilere HomeKit’e erişim hakkı sağlanacak.