SON DAKİKA

DBP YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Bu haber 24 Nisan 2018 - 10:00 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Vandagündem- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Edremit İlçe Örgütü, gerçekleştirdiği 4. Olağan Kongresi ile yeni yönetimini belirledi.

DBP Edremit İlçe Örgütü 4. Olağan Kongresine DBP Van İl Eş Başkanları Ayla Tarhan, Ökkeş Kava, HDP Van İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, DBP PM Üyeleri Saim İpekten, İsmet Tan, Cemil Komi, yerine kayyum atanan Belediye Eş Başkanları Rojbin Sevil Çetin, Yıldız Çetin, Beritan Tayan, DTK, KESK, İHD temsilcileri, TJA Aktivistleri, Barış Anneleri ve halk katıldı.

Saygı duruşunun ardından konuşan DBP Van İl Eş Başkanı Ayla Tarhan, İmralı’da tarihin en ağır tecridinin uygulandığını belirterek, “ Sayın Öcalan üzerinde uygulanan tecrit politikaları halkımızın mücadelesiyle kırılacaktır. Artık ülkeyi yönetemedikleri için seçime gitmek zorunda kalan AKP’ye halkımız 24 Haziran’da gereken yanıtı verecektir. Halkımız Mehmet Tunç’u, Taybet Ana ve katledilen binlerce insanımızı unutmadı ve bunun bilinciyle sandığa gidecek.” Diye konuştu.

Mali ve Faaliyet Raporlarının okunmasın ardından konuşan DBP PM Üyesi Saim İpekten ise,  AKP içinde yer alan bazı çevrelerin Kürtler adına konuştuğuna dikkat çekerek, Kürdün iradesini yok sayanlara Kürtlerin sandıkta en iyi yanıtı vereceğini söyledi.

DBP Edremit eski İlçe Eş Başkanlarının yaptığı konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimlerde  Adem Demirağaç ve Eylem Öklü İlçe Eş Başkanlığına seçilirken, yönetim kuruluna ise Sinan İtah, Ceyda, Dindar, Mehmet İşbilir, Adnan Sarıhan, Orhan Özant, Fahrettin Katıldi, Ömer Turunç, Berfin Aslan, Şaban Şan ve Nihal Akbulut seçildi.

Kaynak: Vandagündem